Поради батькам
"Дитина - це дзеркало морального життя її батьків. Прислухайтесь до своєї дитини, не намагайтесь через неї реалізувати свої мрії"
З чого почати вивчення іноземної мови

Кожна мама мріє, щоб її дитина знала досконало англійську мову. Але багато батьків скаржаться, що не знають англійську і через це не можуть допомогти у вивчення мови. Насправді це далеко не так. Всі ми вивчили самі побутові фрази англійською: «hello», «how much» і на початок цього цілком достатньо..
Проблема більшості батьків полягає в тому, що вони просто не знають, з якого боку підступитися до англійської мови і з чого ж почати вивчати її з малюком. Діти використовують будь-яку можливість, щоб побути разом з мамою. І не просто побути поруч, а пограти разом.
У віці від 4-7 років дитина все пізнає в грі. Тому й англійську мову потрібно вивчати граючи. Те, що дитині цікаво, вона швидко запам'ятовує.
Діти люблять вірші, пісеньки і казки. Вони легко запам'ятовуються, що дає можливість швидко збільшити словниковий запас малечі. Найважливіше полягає в тому, що чим більше слів почує дитина, тим більше запам'ятає. Англійські пісеньки допоможуть сформувати правильну вимову і збільшити словниковий запас. На сьогоднішній день існує дуже багато аудіо посібників, які розроблені спеціально для дітей та їх батьків, які можуть направити в правильне русло.
Ви навіть не можете уявити, яке захоплення відчуває дитина, коли вона самостійно може сказати речення англійською. Наскільки її переповнює почуття гордості. Це можна порівняти з тим, коли вона тільки-тільки вчиться плавати або кататися на велосипеді чи ковзанах. У неї виходить, і вона весь час повторює: «Дивися, як я вмію!»
1.Зробіть англійську частиною вашого повсякденного життя.
Англійською мовою прочитайте віршик за обіднім столом, заспівайте пісеньку у ванній, подивіться разом мультик або прочитайте казку на ніч. Подумайте про вивчення англійської мови як про частину вашої гри, а не як про урок.
2.Дивіться мультики, дитячі телепередачі англійською мовою.
Після перегляду обговоріть з дитиною про те, що відбувалося на екрані, але намагайтеся робити це англійською. І не біда, що ви самі не знаєте багатьох слів.
3.Не критикуйте кожну помилку дитини, сфокусуйтеся краще на її досягненнях.
Це одна з найчастіших помилок батьків. НЕ відбивайте у своєї дитини бажання вивчати англійську мову. Виправляти помилки потрібно так, щоб ні в якому разі не образити дитину.
4.У вивченні мови важливо не «тиснути» на свою дитину.
Якщо з якоїсь причини у вашої дитини немає бажання вивчати мову, то не наполягайте. Спробуйте відкласти заняття на певний час. Якщо дитина відчуває тиск з вашого боку при вивченні мови, то це дасть тільки негативний ефект.
5.Розмовляйте з дитиною англійською мовою.
Якщо ви непогано володієте англійською, тоді намагайтеся частіше розмовляти зі своїм малюком. Навіть короткі фрази, як "I love you", або команди "come here" (або "sit down", "give me" "find" - чудовий початок.
6.Зробіть свої заняття з англійської регулярними.
Найголовніше правило у вивченні мови - це регулярність. Інакше всі ваші старання будуть даремними. І не важливо, вибираєте ви певний час для гри або займаєтеся цим тоді, коли у вас з'являється вільна хвилинка. Головне, щоб це було регулярно. Нехай спочатку це буде, наприклад, тільки по середах. Згодом ви зможете збільшити кількість занять.
Поради батькам учнів щодо складання екзаменів

Екзамени наводять страх не тільки на учнів але й на батьків. Надіюся, що ці прості поради допоможуть важ зосередити свою увагу на тому, що дійсно важливе для вашої дитини.
До складання екзамену.
1. Ознайомтеся з порядком
проведення екзаменів учнів.
2. Почніть готувати свою дитину до екзамену завчасно, однак не будьте
нав'язливими.
3. Поділіться з дитиною своїм досвідом складання іспитів.
4. Пам'ятайте, що дитина може сама вибирати час для підготовки до екзамену.
5. Будьте готові щось підказати їй.
6. Стежте за тим, щоб ваша дитина чергувала заняття та відпочинок
(наприклад 40 хв. навчається, 10 хв. - відпочиває).
7. Не забудьте, що дитині напередодні екзамену необхідно відпочити:
ввечері після закінчення заняття прогулятися на свіжому повітрі, прийняти душ,
раніше лягти спати.
8. Підтримайте дитину. Це додасть впевненості у своїх силах.
Під час складання екзамену.
1. Не хвилюйтеся, тому що зайве хвилювання заважатиме не лише вам, а й
дитині, адже вона відчуватиме ваш неспокій.
2. Не відволікайте дитину телефонними дзвінками, вона сама вам
зателефонує!
Після складання екзамену.
1. Підтримайте дитину незалежно
від результатів.
2. Порадьте, як раціонально розподілити час, готуючись до екзаменів з інших
навчальних предметів.