Виховний захід  "Європейський Союз. Історія виникнення"

(уривок)

Мета: поглибити знання молоді про країни Європейського Союзу,

популяризувати вивчення європейських мов,

розвивати толерантність у старшокласників.

Обладнення: комп'ютер, мультимедійна дошка.

(Презентація паралельно відбувається з виступом дітей)

Хід заняття

Ведучий 1.: Що таке Європейський Союз?

Ведучий 2.: Це - економічна і політична організація держав Європи.

Ведучий 3.: Девіз Євросоюзу - «Єдність у різноманітті». Що це означає?

Ведучий 1.: Це родина, в якій кожна країна є особливою, індивідуальною, і, водночас, виступає частиною єдиного європейського цілого.

Ведучий 2.: Але все по порядку. Розпочнемо з історії створення Європейського Союзу. Отже, після завершення у 1945р. війни, перед лідерами європейських країн повстало питання - що зробити, щоб назавжди уникнути таких воєн у майбутньому.

Ведучий 3.: Француз Жан Моне міркував над цим питанням. Згодом з`явилося доволі цікаве рішення, яке полягало в тому, що уряди європейських країн об'єднають свої зусилля в сфері розвитку вуглевидобувної та сталеливарної галузей промисловості.

Ведучий 1.: Цими переконаннями Моне поділився зі своїм другом Робертом Шуманом, міністром французького уряду.

Ведучий 2.: Той, в свою чергу, озвучив цю ідею у своїй промові 9 травня 1950р. Ця дата щорічно святкується як День Європи. Лідери шести країн Франції, Німеччини, Бельгії, Італії, Люксембургу і Нідерландів погодилися об'єднатись.

Ведучий 3.: В результаті було створено у 1951р. Європейське об'єднання вугілля та сталі(ЄОВС). Його діяльність мала зорієнтувати роботу цих галузей виробництва на мирні цілі і сприяти відбудові Європи. Це об'єднання стало основою майбутнього ЄС.

Ведучий 1.: А договір був підписаний в Парижі, саме тому, його і називають Паризьким.

Ведучий 2.: Досить швидко спільна робота дала відчутні результати, тому лідери цих шести країн прийняли рішення створити Європейське економічне співтовариство, коротко ЄЕС. Це і є перша назва Європейського Союзу.

Ведучий 3.: І Європейське співтовариство з атомної енергетики, відоме як Євратом. Вони ввійшли в історію під назвою "Римські договори".

Ведучий 1.: А вже у квітні 1965р. було підписано договір про злиття цих двох співтовариств. В результаті була створена єдина структура інститутів, що забезпечують розвиток європейської інтеграції.

Ведучий 2.: Основними керівними органами стали: Європейська Комісія, Рада Європейських Співтовариств, Європейський Парламент, Європейський Суд. Трохи пізніше Центральний Європейський Банк

Ведучий 3.: І тільки у грудні 1974р. до цих органів додався ще один - Європейська Рада.

Ведучий 1.: Ця система інститутів базується на такому розподілі політичних обов'язків: Комісія пропонує, Парламент радить, Рада Міністрів вирішує, Суд визначає правила, а Центральний Банк фінансово підтримує.

Ведучий 2.: Пропонуємо розглянути деякі, адже саме від них залежить успішне майбутнє Європейського Союзу.

Ведучий 3.: Розпочнемо з верхівки, тобто з Європейської Ради. Досить часто Європейську Раду плутають з Радою Європейського Союзу. А це різні органи. До складу Ради входять глави держав та урядів країн ЄС. Формально Європейська Рада не належить до інституцій Союзу.

Ведучий 1.: Рада Європейського Союзу або Рада Міністрів. Вона представляє країни-члени ЄС. В склад Ради входить по одному міністру від кожної країни Союзу. У багатьох сферах Рада Міністрів співпрацює з Європейським Парламентом. Їхній офіс знаходиться в Бельгії та Люксембурзі.

Ведучий 2.: Європейська Комісія. Вона представляє інтереси Союзу в цілому і складається з представників всіх 27 країн-членів ЄС. Їх називають "комісарами". Офіс Європейської Комісії розташований в Брюсселі.

Ведучий 3.: Європейський Парламент. Представляє громадян ЄС і безпосередньо ними вибирається. Як бачите, члени парламенту виконують чимало функцій. Їх офіс знаходиться у Франції, Бельгії та Люксембурзі.

Ведучий 1.: Щодо президента, то офіційно такої посади в Європейському Союзі немає. Досить часто називають Голову Європейської Ради Президентом ЄС, оскільки він виконує представницькі функції Союзу.

Ведучий 2.: Результати змін не могли не привабити й інші країни Європи. Протягом цих років об'єднання значно зросло. Так у 1973р. до Європейської спільноти приєдналася Великобританія, Данія та Ірландія.

Ведучий 3.: Варто відмітити, що Великобританія та Ірландія перший раз намагалися вступити до ЄЕС ще в 1961р. але через французьке вето було відкинуто це подання.

Ведучий 1.: Керівники Норвегії також надіялися на вступ до співтовариства, але через протест своїх жителів відмовились. Це була перша спроба Норвегії.

Ведучий 2.: Згодом приєдналася і Греція. Прикра подія для ЄЕС відбулася в 1985р. Автоном-на частина Данії - Гренландія вирішила вийти з Європейського Союзу. Ескімоси переживали, що їх членство зашкодить торгівельним відносинам.

Ведучий 3.: Третє розширення відбулось в 1986р. Іспанія та Португалія подали документи на приєднання ще в 1977р. Проте, вступили лише через 10 років

Ведучий 1.: У листопаді 92р. Норвегія вдруге робить спробу вступити до ЄЕС. І знову 52% жителів говорять «ні» на голосуванні.

Ведучий 2.: 1995р. - до спільноти приєдналися Фінляндія, Австрія, Швеція.

Ведучий 3.: А найбільше розширення відбулося в січні 2004р. 10 країн східного блоку стали членами ЄС. Це: Польща, Угорщина, Латвія, Чеська Республіка, Словаччина, Словенія, Мальта, Естонія, Литва, Кіпр.

(Далі буде...)
Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати